Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Dětský domov Jeseník poskytuje péči dětem od 3 do 18 let, které zůstaly bez rodinného zázemí. Snažíme se vybudovat rodinné prostředí, a pomáháme jim tak prožít veselejší dětství. Vydejte se na prohlídku našeho dětského domova a fotogalerie.

Pomáháme dětem prožít veselejší dětství.

Rozvíjíme jejich duševní, sociální a citové schopnosti. Snažíme se vytvářet rodinnou atmosféru, která je pro děti nesmírně důležitá. Navíc je učíme samostatnosti a připravujeme na život „tam venku“. Spokojené dětské úsměvy za to stojí.

  • V našem domově je místo pro 32 dětí ve věku od 3 do 18 let
  • Děti jsou rozdělené do čtyř rodinných skupin maximálně po osmi

Jak náš dětský domov funguje

Děti v našem dětském domově se věnují rozmanitým aktivitám. Navštěvují sportovní a umělecké kroužky, kde přichází do kontaktu s „normálním“ světem a svými vrstevníky. Připravujeme tak děti na úspěšný život po odchodu z dětského domova. Velkou výhodou je rovněž blízké město Jeseník.

Mezi naše hlavní cíle patří:

  • Začlenit děti z dětského domova mezi děti z běžných rodin
  • Alespoň částečně nahradit rodinné prostředí a výchovu
  • Umožnit dětem poznání a pochopení běžného života
  • Probouzet a rozšiřovat jejich zájmy

Financování dětského domova

Provozní finance získáváme od našeho zřizovatele. Pořádáme sportovní, kulturní i dovednostní akce, soutěže a mnoho dalších aktivit, které dětem přináší nezapomenutelné vzpomínky. Tyto projekty realizujeme díky podpoře nadací, veřejnosti a našich sponzorů.

Jako nevýdělečná organizace sháníme dostatek finančních prostředků velmi obtížně. Pokud budete chtít, můžete nás podpořit. Budeme rádi za každý dar nebo finanční příspěvek. Mají pro nás větší hodnotu, než si myslíte.

Přijďte nás navštívit

Chcete zjistit, jak náš domov vypadá a funguje? Zveme vás na návštěvu – stačí poslat e-mail nebo zavolat a dozvíte se víc. Nezapomeňte si prohlédnout také naše projekty a fotogalerii.

Koníčky a zájmy rozvíjejí osobnost

Opravdový zájem či koníček je pro každého člověka nejen potěšením, ale i příležitostí k seberealizaci a k získávání nových přátel. Pro děti vyrůstající v dětském domově je proto životně důležité, aby své zájmy a zaměření rozvíjely a postupně si nacházely činnosti, které je budou bavit. Dětský domov Jeseník připravuje pro své svěřence celoročně řadu příležitostí, při nichž si děti mohou vyzkoušet rozmanité aktivity. Díky podpoře sponozorů a partnerů dětského domova k nim patří například i sjezdové lyžování či bruslení.